LTAB

Kas ir Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB)?

Biedrība Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) Latvijas Republikas Biedrību un nodibinājumu reģistrā ir reģistrēta 2004.gada 30.augustā. Biedrībā LTAB ir apvienojušās visas Apdrošināsanas sabiedrības kurām ir tiesības veikt sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu (OCTA) Latvijā.

LTAB darbojas saskaņā ar OCTA likumu, LTAB statūtiem un LR normatīvajiem aktiem. LTAB galvenais darbības mērķis ir nodrošināt ceļu satiksmes negadījumā cietušo trešo personu interešu aizsardzību un Latvijas Republikā izveidotās sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas sistēmas stabilitāti un attīstību.

LTAB pārziņā ir OCTA garantijas fonds, no kura tiek izmaksātas apdrošināšanas atlīdzības par negadījumiem, kurus izraisījušas personas bez spēkā esošas OCTA apdrošināšanas. LTAB pilda Latvijas Zaļās kartes funkcijas un ir Zaļās kartes biroju padomes biedrs.

LTAB uztur datu bāzi kurā glabājas informācija par visiem LR noslēgtajiem OCTA līgumiem, Bonus malus klasēm u.c. LTAB veic sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas tehnisko ekspertu sertificēšanu, apmācību un kvalifikācijas celšanu.

Populārākie LTAB pakalpojumi:

LTAB aktīvi piedalās dažādās kampaņās satiksmes drošības uzlabošanai un iedzīvotāju braukšanas kultūras veicināšanā.

Mēs savos pakalpojumos lietojam sīkfailus. Izmantojot mūsu pakalpojumus, jūs piekrītat sīkfailu lietošanai un mājaslapas lietošanas noteikumiem.